O nás

O nás


Naša spoločnosť úspešne pôsobí v oblasti gumárenskej výroby už od roku 1991, kedy sme ako jedna z prvých súkromných firiem v tejto oblasti začali s pogumovaním valcov na Slovensku.

Ako rástli požiadavky našich zákazníkov, rástli aj naše možnosti. V roku 1992 sme rozšírili ponuku aj na výrobu výliskov z technickej gumy.

Po prevzatí hlavnej výrobnej činnosti materskej firmy mala už v roku 2000 spoločnosť LUSIK TRADE s.r.o. s 18 zamestnancami a 1240 m2 výrobnej plochy významné postavenie na slovenskom trhu.

Dlhoročné skúsenosti našich pracovníkov, dokonalá znalosť výrobnej technológie, vlastné know-how a aplikácia najmodernejších trendov v gumárenskej výrobe nám pomáhajú plniť požiadavky zákazníkov v krátkych dodacích termínoch, s vysokou kvalitou produkcie pogumovaných povlakov valcov a gumových a gumokovových výliskov.


parallax background

História


 • 1991

  Založenie spoločnosti L & J LUSIK s.r.o.
 • 1997

  Založenie sesterskej spoločnosti LUSIK TRADE s.r.o. so sídlom v Košiciach.
 • 2000

  Zmena sídla spoločnosti LUSIK TRADE s.r.o. do Beluše a pokračovanie v činnosti materskej spoločnosti.
 • 2003

  Certifikovanie výroby podľa ISO 9001:2000
 • 2006

  Rozšírenie výroby o samostatnú lisovňu
 • 2008

  Rozšírenie výroby o nanášanie polyuretánov
 • 2015

  Recertifikovanie výroby podľa ISO 9001:2015

Hlavné činnosti spoločnosti


Polyuretánový materiál je v praxi veľmi obľúbený. Výrobky z polyuretánového elastoméru nahrádzajú gumu v mnohých aplikáciách. Je možné získať širokú škálu vlastností a formulácií zmenou surovín v polyuretánových materiáloch.

Valce alebo kolesá s polyuretánovým povlakom pracujú v rôznych pozíciách, no predovšetkým s požiadavkami na nosnosť a opotrebovanie. Vyžadujú dôsledný výber materiálov pre konkrétnu aplikáciu. Vyrábame valce pre celý rozsah priemyselnej výroby s rôznymi druhmi záťaží a požiadavkami na presnosť.

Diely s polyuretánovým povlakom podobne ako valce pracujú v rôznych pozíciách so špecifickými požiadavkami na ich použitie. Vyžadujú dôsledný výber materiálov pre konkrétnu aplikáciu ako aj konštrukciu nástroja (formy).

Pogumované valce alebo kolesá pracujú v rôznych pozíciách so špecifickými požiadavkami na ich použitie. Vyžadujú dôsledný výber materiálov pre konkrétnu aplikáciu. Pogumovávame valce pre celý rozsah priemyselnej výroby s rôznymi druhmi záťaží a požiadavkami na presnosť.

Pogumované diely podobne ako valce pracujú v rôznych pozíciách so špecifickými požiadavkami na ich použitie. Vyžadujú dôsledný výber materiálov pre konkrétnu aplikáciu ako aj konštrukciu nástroja (formy) na pogumovanie. Technológia výroby je závislá od tvaru a zložitosti pogumovaných dielov.

Gumové diely sú určené predovšetkým k utesneniu alebo k odpruženiu častí strojných zariadení. Vyžadujú premyslený návrh a konštrukciu nástroja (formy) pre výrobu gumového diela. Výroba prebieha vo vyhrievaných formách stlačených hydraulickými (vulkanizačnými) lismi. Technológia výroby je závislá od tvaru a zložitosti gumových dielov.

Polyuretánové diely podobne ako gumové diely pracujú v rôznych pozíciách so špecifickými požiadavkami na ich použitie. Polyuretánové diely nahrádzajú gumové diely predovšetkým s požiadavkami na nosnosť, dynamické vlastnosti a opotrebovanie. Výrobu polyuretánových dielov aplikujeme liatím roztaveného polyuretánového kaučuku do foriem. Vulkanizáciu polyuretánu zabezpečuje čas a teplota vo vulkanizačnej peci.