Pogumované diely


Pogumované diely podobne ako valce pracujú v rôznych pozíciách so špecifickými požiadavkami na ich použitie. Vyžadujú dôsledný výber materiálov pre konkrétnu aplikáciu ako aj konštrukciu nástroja (formy) na pogumovanie. Technológia výroby je závislá od tvaru a zložitosti pogumovaných dielov.


Naše výrobné možnosti pogumovaných dielov

  • do rozmeru 350x700x1000 mm
  • do hmotnosti diela 500 kg
  • do hmotnosti gumy 60 kg
  • tvrdosť 30 – 100 ShA


Pogumované diely - nanášanie gumového povlaku

Nanášanie gumového povlaku aplikujeme studenou a teplou vulkanizáciou. Pri studenej vulkanizácii spojenie gumy s podkladom zabezpečuje lepidlo (rozpustený surový kaučuk). Pri teplej vulkanizácii spojenie gumy s podkladom zabezpečuje chemicky upravený povrch diela a tlak a teplota vo vulkanizačnej peci.


Prvotriedne pogumované diely v rozličných rozmerových prevedeniach

Už dlhé roky sú súčasťou našej ponuky pogumované diely, ktoré vyrábame s dôrazom na presné a detailné spracovanie, dôsledný návrh i samotné konštrukčné prevedenie a realizáciu. Pogumované diely u nás dostať vo viacerých rozmeroch, ktoré perfektne zapadnú do vašich projektoch a plánoch.

Pogumované diely zo starostlivo vybratých materiálov

Precízne spracované pogumované diely tvorí vrstva špeciálneho gumového povlaku, ktorý je nanášaný aplikáciou studenou a následne teplou vulkanizáciou. Pri studenej vulkanizácií lepidlo, t. j. rozpustený surový kaučuk, zabezpečuje spojenie gumy s podkladom. Počas procesu teplej vulkanizácie sa o spojenie gumy s podkladom postará chemicky upravený povrch diela, ako aj teplota a tlak vo vulkanizačnej peci. Pogumované diely si žiadajú starostlivý výber materiálov pre formu i konkrétnu aplikáciu na pogumovanie. Technológia výroby závisí nielen od ich tvaru, ale aj zložitosti jednotlivých dielov.

Spoľahlivé pogumované diely

Vyrábame pogumované diely do rozmeru 350x700x1000 mm, tvrdosti 30 – 100 ShA a do hmotnosti 500 kg (diel) a do hmotnosti gumy 60 kg. Je zrejmé, že naša výroba zahŕňa viaceré možnosti pogumovaných dielov v rôznych rozmerových prevedeniach. Pre potreby zákazníkov disponujeme viacerými ukážkami takýchto dielov, a to pre ešte lepšiu predstavivosť, ako aj pochopenie našej práce. Zakladáme si na dôslednom návrhu, konštrukčnom prevedení a pedantnej realizácií. Výsledkom sú pogumované diely podľa požiadaviek našich klientov, ktoré sa vyznačujú trvácnosťou, odolnosťou a dlhou životnosťou. Sme experti nielen na pogumované diely. V našom produktovom portfóliu totiž nájdete aj gumové diely, slúžiace najmä na utesnenie alebo odpruženie jednotlivých časti strojov, ako aj pogumované valce a kolesá pre priemyselnú výrobu, ktoré odolajú rôznym druhom záťaží. Excelujeme aj vo výrobe polyuretánových dielov s mnohorakým priemyselným využitím.

Ukážky výrobkov